Ponad 50 gimnazjalistów oraz 18 uczniów szkoły podstawowej wzięło dziś udział w kolejnej edycji Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundacja Zawsze Warto. Uczestnicy ortograficznych zmagań musieli zmierzyć się z pisownią takich wyrażeń i zwrotów, jak: II Rzeczpospolita, druga wojna światowa, oręż czy futbol, a także wykazać się znajomością interpunkcji.
Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach, wśród uczniów naszej szkoły znajdą się finaliści i laureaci dyktanda.

Wyniki III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”
Kolejna edycja Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, zorganizowana 25 września br. , zainteresowała wielu miłośników języka polskiego . Do rywalizacji przystąpiło 44 uczniów naszego gimnazjum oraz 18 szkoły podstawowej.

Laureatami etapu szkolnego w gimnazjum zostali:

I miejsce – Tomasz Gargula, III f (94,5%)
II miejsce – Marcelina Orłowska, III b (88%)
III miejsce – Michał Marcinkowski, II e (84,5%)
Anna Fior, III c (84%)
IV miejsce- Karolina Szałas, II b (82,5%)
Weronika Kapera, II b (82,5 %)
V miejsce – Karolina Broś, III b (81,5%)

Spośród uczniów szkoły podstawowej najlepsi okazali się:
I miejsce- Jan Kopeć, VIa (92,5%)
I miejsce – Zofia Wielebska, VIa (92,5%)
II miejsce- Patrycja Salaterska VI a(87,5%)
III miejsce- Amelia Oramus Vb (86,5%)

Serdecznie gratulujemy! Niebawem, bo już 9 października, organizator – Fundacja „Panteon Narodowy” – ogłosi listę osób zakwalifikowanych do etapu rejonowego, uwzględniając najlepsze prace spośród tych, które otrzymały co najmniej 75% punktów.

2015-10-26T14:21:40+00:00