„Kultura Dostępna 2018”

 

Dzięki dofinansowaniu programu edukacji muzealnej przez ministerstwo realizacja zajęć w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie jest niezwykle atrakcyjna dla uczniów, bo darmowa. Toteż klasy I LO „A” i III c gimnazjum z chęcią uczestniczą w tym projekcie. Dużym zainteresowaniem cieszyła wystawa „Wyspiański – prawda i mit” czy też warsztat „Między bykiem a niedźwiedziem, czyli krótki kurs ekonomii” w Muzeum im. Hutten-Czapskiego.  W miniony piątek III c odwiedziła Kamienicę Szołayskich, gdzie zgromadzono pamiątki po naszej noblistce – Wisławie Szymborskiej. Pomysłowa lekcja, poprowadzona  w kameralnych, ciepło zaaranżowanych pomieszczeniach ( słynna „szuflada”), zakończyła się próbą poezjowania. Więcej na ten temat – na stronach szkolnej gazetki.

2018-10-25T03:03:48+00:00