Rywalizacja szachistów w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży

Rywalizacja szachistów w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży przypadła w tym roku na ostatnie dni października. Po wtorkowym sukcesie ósmoklasistów (nasze uczennice wygrały rywalizację dziewcząt, chłopcy zajęli czwarte miejsce; w klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców wywalczyli  znakomite  drugie miejsce – gratulacje!) przyszedł czas     na najmłodszych.

W środę wystartowały Igrzyska Dzieci. Wśród ponad dwustu zawodników i zawodniczek Krakowa nie mogło zabraknąć  szachistów naszej szkoły. W składzie reprezentacji znaleźli się: dziewczęta – Emilia Jania (Vc), Justyna Myszka (Vb), Emilia Szopa (Vc) oraz chłopcy – Kacper Gucwa (Vb), Adrian Krzywański (Vb), Kacper Smok (Vb). Wszyscy walczyli bardzo ambitnie.

W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsca zajęły Emilia Szopa (trzecia!) oraz Justyna Myszka (piąta!). Wielkie brawa należą się całej grupie. Wywalczone punkty (Emilia 6, Justyna 5,5, Emilia 4) pozwoliły zająć naszym uczennicom drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Po dodaniu zdobyczy punktowych chłopców – każdy z naszych zdobył ich po cztery – wynik reprezentacji był bardzo dobry. Zdobyte 27,5 punktu dały naszej szkole     ex aequo III miejsce! Gratulujemy!

2018-11-05T03:56:14+00:00